Обличчя успіху: Як стосунки з мамою впливають на ваш бізнес.
- ekgryas
- Oct 25, 2024
- 5 min read
Бізнес психолог Катерина Ходгсон
Давайте сьогодні поговоримо про наші відносини з мамою. Але як це стосується бізнесу, спитаєте ви. Яке відношення наша підприємницька діяльність має до мами?
Насправді, кожен, хто хоч трохи знайомий з психотерапією, знає: майже будь-яка робота з психотерапевтом починається або закінчується темою стосунків із батьками, особливо з мамою. Адже мати саме та людина, яка виношувала нас, народила, ми дихали її повітрям, живилися її кров'ю, отримали від неї гени. Ми росли в її тілі, і ці стосунки мають вирішальне значення: вони нас підтримують або, навпаки, можуть руйнувати. Є навіть книга "Материнська любов", в якій показується саме руйнівна сила відносин з мамою.
Так от, наш бізнес завжди відображає нас, те, ким ми є. Ми не можемо створити щось, чого в нас самих немає і усе, що ми робимо, залежить від того, які ми маємо знання, досвід, характер, звички. Наші навички спілкування, відношення до себе, підхід до людей – усе це залежить від нашого внутрішнього стану, і не тільки від свідомості а і від підсвідомості. І які б ми не вивчали дієві супер методи спілкування або книги про успіх, зрештою, ми несемо в світ себе. Разом із собою ми несемо й вплив нашої мами.
І у бізнес також.

Мама є першим джерелом нашого досвіду в світі: з нею пов'язані наші ранні емоційні та психологічні переживання, наша здатність будувати відносини, наші переконання. І якщо ми хочемо успішний бізнес, потрібно розуміти, як саме наші стосунки з мамою впливають на те, як ми заробляємо гроші.
У бізнесі це проявляється через наші підсвідомі патерни: страх перед успіхом, відчуття недостойності, відчуженість або ж, навпаки, надмірну прив'язаність до чиїхось (читай материнських) очікувань. Тому робота з психологічними зв'язками з мамою може допомогти усвідомити обмежуючі переконання, що впливають на наш фінансовий успіх і ставлення до підприємництва.
Саме про це сказав Берт Хеллінгер - "Успіх має обличчя матері", наголошуючи на важливості здорових, врівноважених стосунків з нею для досягнення фінансового та професійного благополуччя.
Основне питання, як же досягти цього успіху? Як же побачити справжнє лице матері, а не те, яке ми, може, запам'ятали? Тому що те, як ми описуємо своїх матерів і те, які вони є насправді, це зовсім інші речі.
Дослідження нейробіолога Метью Лібермана показує, що мозок кожної людини сприймає світ індивідуально, через власний досвід, переконання та емоції. Тобто ми по-різному бачимо та інтерпретуємо одні й ті ж самі об’єкти чи події. Це пов’язано з тим, що наш мозок автоматично доповнює картину реальності згідно з нашим попереднім досвідом.
У контексті відносин із мамою це дослідження є особливо актуальним. Ми часто сприймаємо наших батьків не такими, якими вони є насправді, а такими, якими вони нам здаються через призму дитячих спогадів. Наше уявлення про маму може бути спотвореним, оскільки ми доповнюємо її образ власними емоціями, травмами та очікуваннями. Це пояснює, чому багато людей мають хибні уявлення про своїх батьків і часто не усвідомлюють, ким насправді були їхні матері.
Вся трагічність відносин є результатом того, що ми свою справжню маму не знали.
Це як криві зеркала які не дозволяють бачити в матері ту людину, якою вона дійсно була, і тому ми живемо життя у претензіях, вимагаємо щось від мам, кажемо, що нас не любили, чи занадто любили і тд.
Заважає побачити нашу матір, як людину, якою вона дійсно була, декілька речей. По-перше, це сімейні переплетення, і по-друге, це наші травми.
Давайте розглянемо що таке переплетення.
1. Переплетення
У всіх є переплетення, і перш за все — з мамою. Це переплетення — зв'язок, заснований на почуттях, які не мають прямого стосунку до нас. Трагізм у тому, що хоча це не наші почуття, ми продовжуємо їх відчувати.
Переплетення — це психологічні та емоційні зв'язки, які формуються у ранньому дитинстві.
Ми можемо бути переплетені з маминими травмами, емоційними станами, її незадоволеними потребами або навіть її нереалізованими мріями. Це означає, що ми беремо на себе частину її болю, або навпаки, намагаємося виконати її очікування. В бізнесі такі переплетення можуть проявлятися через те, що ми намагаємося виправдати не свої цілі і не свої плани, або навпаки не можемо зрушити з місця, або боїмося нового, або не можемо створити продуктивне партнерство.
Особливо яскраво останнє проявляється якщо ви були не мамина, а "татова донька", або "мамин син".
Наприклад, якщо маму покинув чоловік, можливо, навіть під час вагітності, і вона не змогла це пережити, ви будете шукати у своєму житті тих, хто вас покине. Якщо чоловік зраджував її, ви будете шукати того, хто зрадить вас або самі почнете зраджувати. Все це для того, щоб прожити ті почуття, які ваша мама не змогла.
Це також стосується ситуацій, коли мама була в лікарні або народжувала дітей, але не могла виразити свої емоції. Усі ці непрожиті травми передаються на вас як переплетення.
Однією з причин депресії, нерозуміння себе, відсутності енергії, коли немає сили жити чи рухатися вперед, є також переплетення з мамою. Все начебто добре, але чому тоді відчувається так погано? Чому хочеться згорнутися клубком і не піднімати голову? Якщо у вас є такі відчуття, шукайте, з ким ви переплелился. І почніть із мами, адже найчастіше саме вона є джерелом цих почуттів.
Саме слово "переплетення" вже містить відповідь про що це: ми переплутали себе з кимось. Переплетення, переплутування — це дуже близькі за змістом поняття, і те, як вони проявляються, має велике значення. Наша сімейна система, наше родове дерево, має неймовірну владу над нами. Я рекомендую своїм клієнтам, особливо деяким, зробити собі родове дерево, щоб зрозуміти свої корені. Недарма багаті люди, аристократія завжди знали своїх предків і історії роду. Це одна з причин, чому вони вивчали помилки попередніх поколінь, примножуючи капітал і успіхи. Але повернемося до сьогодення.
Наш рід — це енергетичне поле сімейних систем, і ці поля не люблять, коли щось "запаковане". Якщо, наприклад, у вашої мами (або у бабусі чи дідуся) трапилася якась трагічна, травматична подія, і вона/він не прожили ці почуття, не виплакали, не проговорили, а "запакували" їх у собі — це все залишається в родовій системі. І через підсвідомість матері передається у вашу підсвідомість, а потім може передаватися навіть вашим дітям і жити до 7, 8, а то й 10 поколінь.
Поля сімейних систем не люблять таких "запакованих" темних кімнат, і система завжди намагається розпакувати це. Енергія прагне знайти вихід, як вода, що намагається прорватися через закритий кран. Коли ми народжуємося, ми беремо на себе всі ці запаковані, непережиті почуття на рівні нашої підсвідомості. І саме це впливає на наші дії, на 90% визначаючи те, як ми поводимося. Ось що таке переплетення.
Однак як ми розуміємо ми не можемо "прожити" мамин досвід чи її травми. Це не наш шлях, тому можна роками намагатися це розв'язати і не знайти виходу. Традиційна психологія тут часто безсила. Але розстановки можуть допомогти впоратися з цим і звільнитися від переплетень.
Як вийти з переплетення? Перший крок — це усвідомити, що частина наших дій може бути не нашою власною мотивацією, а відлунням маминої історії. При роботі з терапевтом, або при розстановках, ми можемо побачити і відчути, де ми беремо на себе не своє і як звільнити себе від цього тягаря. Це дозволяє повернутися до себе і розпізнати власні бажання та цілі, а не йти шляхом, який колись був заданий іншими.
Про те як наші травми впливають на відносини з мамою і як з цим працювати поговоримо наступного разу.
Висновок
Коли ми "несемо маму" в наш бізнес це означає, що ми проєктуємо на наші фінансові рішення ті ж емоційні моделі, які склалися в ранньому дитинстві. Це може бути прагнення заслужити її схвалення через досягнення, або ж несвідоме уникання успіху, щоб не відчувати себе "кращим" за неї. В результаті ми можемо бути обмежені в тому, як сприймаємо гроші, які ризики готові взяти, і яким чином оцінюємо власні можливості.
Тому працюючи з бізнесом, важливо розуміти і особисті аспекти, особливо стосунки з батьками. Знання, що ми несемо свої підсвідомі переконання у всі сфери життя, дозволяє глибше працювати над власною психологією, а відтак і ефективніше керувати бізнесом та фінансами. Дослідження Лібермана ще раз підкреслює, наскільки важливо рефлексувати та аналізувати наші стосунки з близькими, щоб бачити їх об'єктивно, а не через призму власних переживань.
Comments